Czym jest faktoring, kogo powinien zainteresować?

     Współcześnie na światowych rynkach występuje bardzo dużo sposobów zapewniających finansowanie dla biznesu, faktoring należy do jednego z najbardziej elastycznych narzędzi. Choć nie można stwierdzić, że cieszy się on wyjątkowo dużą popularnością, należy przyznać, że z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie w grupach młodych przedsiębiorców, którzy szczególnie mocno cenią sobie mobilność oraz szybkość działania. Usługi faktoringowe oferowane są przez wiele instytucji bankowych, podmiotów, które specjalizują się w usługach finansowych.

     Grupa WEC poszerzyła portfel swoich usług o faktoring w 2015 r., było to początkowo rozwiązanie dedykowane naszym ówczesnym klientom. Przez 7 lat zdobywania cennego doświadczenia, poznawania potrzeb przedsiębiorców, analizowania zmian w obszarze usług związanym z finansowaniem zewnętrznym biznesu na polskim rynku pojawił się Mikrofaktoring WEC, nowoczesny faktoring szyty na miarę. Ogólnodostępna usługa dedykowana przedsiębiorcom, które działa na jednym z najnowocześniejszych, pro przedsiębiorczych kalkulatorów, gwarantujących analizę wniosku, odpowiedź i wypłatę w ciągu nawet 5 minut.

     Jak wiecie, WEC buduje swoją silną pozycję na rynku, przeprowadzając dużą ilość badań, które mają dostarczyć cenne informacje o zmianach na polskim rynku, nowych trendach oraz problemach, z jakimi zmagają się polscy przedsiębiorcy. W naszej ostatniej ankiecie, wielu respondentów przyznało, że faktoring jest bardzo nieczytelną usługą finansową, która została zaprojektowana dla wielkich korporacji.
Nic bardziej mylnego.

     Faktoring Szyty na Miarę promuje idee prostego finansowania faktur, która jest dostępna niemal dla każdego przedsiębiorcy.
Rozwiewając wszelkie wątpliwości, czym jest faktoring, proponujemy wszystkim następujące tłumaczenie – faktoring jest optymalnym, skutecznym sposobem odzyskania środków finansowych, które są zamrożone na fakturach, które osoba przedsiębiorca wystawił swoim klientom z odroczonym terminem płatności. W wielu branżach standardem staje się oferowanie kredytu kupieckiego (zapraszamy do  artykułu – jak zarządzać kredytem kupieckim w dobie niepewnej sytuacji gospodarczej?, także wystawianie faktur z terminem płatności odroczonym o tygodnie czy miesiące nie jest niczym nadzwyczajnym. Taka sytuacja sprawia wrażenie wyjątkowo korzystnej dla klienta, jednak jest trudna dla sprzedającego. Bo co zrobić, kiedy na pieniądze mamy czekać jeszcze kilka tygodni a pojawiła się niespodziewana, promocyjna okazja na zakup bądź inwestycje? Jak w terminie regulować swoje zobowiązania? W tym momencie z pomocą przychodzi usługa faktoringu, która pomoże zachować płynność finansową.

     Grupa kapitałowa WEC dba o rozwój polskiej przedsiębiorczości, dlatego promuje usługę „faktoringu szytego na miarę”, która umożliwi szybkie odzyskanie zamrożonych środków finansowych na fakturach przy minimum formalności, angażowania czasu osoby zlecającej. Faktoring w przeciwieństwie do kredytu kupieckiego jest zdecydowanie szybszą oraz elastyczniejszą formą finansowania. W przypadku Mikrofaktoringu WEC wnioskowanie jest w 100% online, został stworzony nowoczesny kalkulator zapewniający decyzję oraz przelew środków na wskazany numer rachunku nawet e 5 minut. Inną wartością jest relatywnie niska prowizja, kontakt z przedstawicielem WEC, minimum formalności oraz możliwość przeznaczenia wnioskowanej kwoty na dowolny cel – inwestycje, zakup materiałów, wynagrodzenie.
Za wyborem mikrofaktoringu WEC przemawia jeszcze jedna wartość.

     Za każdą podpisaną umowę, dajemy naszym klientom dostęp do narzędzi prewencyjnych, które są skutecznym instrumentem, który dyscyplinuje kontrahentów, pomaga sprawdzić wiarygodność finansową nowych partnerów w biznesie. W najczarniejszych scenariuszach możemy zaproponować naszym klientom usługę windykacji, która jest podstawową usługą Grupą WEC.

Wiarygodność Grupy WEC potwierdzają niezależne instytucje.


Związek Przedsiębiorstw Finansowych (www.zpf.pl). Organizacja zrzeszająca największe i najbardziej prężne firmy finansowe w Polsce. Komisja Etyki Związku Przedsiębiorstw Finansowych, systematycznie wykonuje etyczny audyt firm członkowskich i potwierdza, stosowanie przez nas przyjętych Zasad Dobrych Praktyk.


GPW – rynek New Connect, co potwierdza naszą wiarygodność i transparentność działania.


Bierzemy aktywny udział w pracach Polskiego Związku Zarządzania Wierzytelnościami, organizacji zrzeszającej najbardziej znane polskie firmy windykacyjne.

 


Od wielu lat współpracujemy z bankowym Biurem Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. (www.infomonitor.pl), które również naszą rzetelność potwierdza certyfikatem.

 


Systematyczna obecność w prestiżowym rankingu Diamentów Forbesa – najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.