Kiedy zakładasz małą firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą, zależy Ci na niezależności i elastyczności. Nic w tym dziwnego, ważne jest, aby we własnym biznesie czuć się komfortowo. A na wygodę pracy i spokój ducha na pewno wpływa świadomość, że nasza firma ma odpowiedni kapitał i zachowuje płynność finansowa. Każdy nowy klient jest na wagę złota, dlatego przedsiębiorcy decydują się na różne sposoby przyciągania klientów, np. wystawią faktury z odroczonym terminem płatności.
Jednak co w momencie, kiedy wystawimy taką fakturę, na koncie zaczynają świecić pustki, a my mamy narastające nagłe wydatki? Nasza płynność finansowa jest zachwiana. Wtedy odpowiedziom idealną jest faktoring.
Co to faktoring? I dlaczego jest dobrym rozwiązaniem dla małej firmy?
Faktoring to inaczej finansowanie faktur z odroczonym terminem płatności. Przedsiębiorca, zamiast czekać 30 czy nawet 60 dni na spłatę wystawionej wcześniej kontrahentowi faktury decyduję się sprzedać wierzytelność faktorowi- firmie faktoringowej.
Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, pieniądze możesz mieć na koncie nawet w 5 minut, bez zbędnych formalności czy nawet wychodzenia z domu.

Brak obciążeń
Małe firmy lub jednoosobowe działalności gospodarcze zazwyczaj mają krótką historię kredytową i nie chcą zaburzać swojego bilansu. Korzystając z usług firmy faktoringowej, ten problem znika. Ekspresowa wymiana faktury na gotówkę, bez wpływu na zdolność kredytową, co daje Ci możliwość swobodnego planowania nowych inwestycji.

Możliwości rozwoju
Kiedy jako przedsiębiorca zdecydujesz się na wystawienie faktur z odroczonym terminem płatności, stajesz się konkurencyjny i masz większe szanse na zdobycie nowych klientów.
Wiadomo, że to tobie bardziej zależy na długotrwałej współpracy z dużymi korporacjami niż odwrotnie. A aktualnie na rynku większość dużych firm narzuca wymóg wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności do 30, a nawet 60 dni. Dzięki usługą faktoringowym nie musisz dokładnie kalkulować, czy jesteś w stanie podjąć się takiej współpracy.
Faktoring jest nie tylko bezpieczna usługa finansowa, ale przede wszystkim to narzędzie, które skutecznie pomoże Ci rozwinąć biznes.

Cash Flow
Czyli inaczej płynność finansowa, święty Graal prowadzenia firmy. Kiedy jako mały przedsiębiorca podejmujesz współprace z nowymi klientami i zależy Ci na jej dobrych efektach, jesteś bardziej skłonny do kompromisów i wystawiasz fakturę z odroczonym terminem spłaty. W takim momencie dobrze jest mieć świadomość, że t nie łączy się to. Jednoznacznie z zastojem finansowym. Faktoring umożliwia Ci zachowanie płynności finansowej i bezstresowe wystawianie faktur z płatnością na 30 dni lub więcej. Stajesz się bardziej konkurencyjny na rynku, a jednocześnie możesz mieć pieniądze z faktur nawet w 5 minut na koncie.

Bezpieczeństwo
Jako freelancer w ciągu miesiąca często wystawiasz faktury, nowym kontrahentom, z którymi masz styczność dopiero po raz pierwszy. Nie zawsze jesteś pewny, jakie możliwości finansowe ma twój partner biznesowy. Wybierając usługi faktoringowe, zapewniasz sobie bezpieczeństwo. Faktor przy każdym finansowaniu weryfikuje i monitoruje Twoich zleceniodawców w biurach wywiadowni gospodarczej. W razie jakikolwiek wątpliwości co do jego wypłacalności faktor od razu informuje swojego klienta.

Jak działa faktoring w MIKROFAKTORING WEC?

Korzystając z mikrofaktoringu Wec masz pewność, że twoimi wierzytelnościami zarządzają specjaliści z wieloletnim doświadczeniem na rynku faktoringu.
Zobacz, jak to działa: